Nechtěné děti
Výroba
Epizoda  3.02
Premiéra  21. července 2006
 22. dubna 2009 (v ČR) 
Napsáno  Joseph Mallozzi a Paul Mullie
Režie  Martin Wood
Obsazení
 

 

 

Hosté

 Connor Trinneer jako Michael Kenmore
 Robert Picardo jako Richard Woolsey
 Scott Heindl jako Merrick/Wraith
 Gary Jones jako Seržant Walter Harriman
 Brahm Taylor jako Lathan
 Christopher Heyerdahl jako Wraith
 Mitch Pileggi jako Plk. Steven Caldwell
 Emy Aneke jako Poručík Morrison
 Chuck Campbell jako Chuck
 Kirby Morrow jako Kapitán Dave Kleinman

„Nechtěné děti“ je druhá epizoda třetí řady Stargate: Atlantis.


Synopse 

Pozemšťanům se podařilo zastavit Wraithy v cestě na Zemi a zároveň je přeměnit na lidi. Aby nezopakovali předchozí chyby s Michaelem, posílají je na izolovanou planetu, kde se učí podávat si retrovirus sami. Nicméně, někteří z nich, včetně Michaela, si začínají vzpomínat na svou minulost. 


Děj

Elizabeth zůstávala stále na Zemi a s Atlantis byla ve spojení jenom před Teylu, která jí volala, co je nového. Poslední hlášení znělo, že se k Atlantis blíží wraithský Úl. Caron Beckett byl připravený v křesle, i když z toho neměl žádnou radost. Úl doletěl k Atlantis a volal z něj Sheppard, že mají novou loď. Asi dvě stovky Wraithů proměněných v lidi zavřeli do hibernace a jsou rádi, že Úl neměl plný stav posádky, protože by jich byly tisíce.

Michael zůstal nezměněn, ale drželi ho pod dozorem, a tak se cítil zrazený od lidí i od Wraithů, kteří ho nepřijali mezi sebe. Požádal Teylu o pomoc při získání lodi a zásob, aby mohl najít vlastní cestu, Teyla odmítla a nabídla mu vakcínu. Tu zase nechtěl Michael.

Na Zemi doktor Woolsey informoval Elizabeth, že ji IOA prozatím ponechala ve vedení Atlantis a Woolsey by měl vypracovat zprávu. Rozhodl se, že poletí s Elizabeth na Atlantis.

Rodney McKay se pokoušel zprovoznit ukořistěný wraithský Úl, ale nešlo mu to bez wraithského neurálního rozhraní, proto bude nutné probudit bývalé Wraithy ze stáze.

Michael dostal v bezvědomí virus a byl přepraven s ostatními Wraithy na opuštěnou planetu bez Hvězdné Brány, kde pro ně Pozemšťané vybudovali tábor. Využili toho, že si Wraithové nepamatovali svůj předchozí život a tvrdili jim, že onemocněli vysoce nakažlivou chorobou a toto je jejich karanténa. Měli s sebou málo jídla, tak většina vojáků společně s Johnem odletěla doplnit zásoby. Doktor Beckett se rozhodl, že zůstane a bude dohlížet na aplikaci vakcíny. Někteří přeměnění kladli nepříjemné otázky a Michael a pár dalších je od toho zrazovalo. Tvrdili, že vojáci jistě mluví pravdu. Jeden z Wraithů se nepřestal ptát a našli ho mrtvého poblíž tábora. Mělo to vpadat jako nehoda, ale Carson zjistil, že byl zabit.

Elizabeth se vrátila na Atlantis společně s Richardem Woolseym. Začali s Johnem probírat přeměnu Wraithů v lidi a nemohli se dohodnout.

Carson sledoval jednoho z Wraithů, když se vytrácel z tábora a chytil jich skupinku při divném rituálu, stačil zavolat vojáky, než ho Michael našel. Carson pochopil, že Wraithové vědí, kdo jsou.

Na Atlantis objevil Rodney na senzorech Úl, který letí k planetě s karanténou. Johnův tým se rychle musel dostat do tábora a použil k tomu zabavený Úl, který s vypětím všech sil řídila Teyla.

Přeměnění Wraithové se začali měnit zpět a vzpomínat si, co se jim stalo. Michael, několikrát poučený proradností lidí, nutil Carsona, aby prozradil, jakou pojistku proti nim lidé použili.

Velice poškozený Daedalos se rozletěl ke karanténní planetě, aby pomohl Teylině Úlu. Ani jedna z lodí nebyla v dobrém stavu.

Úl s lidmi vyletěl z hyperprostoru a našel na planetě známky wraithského života. John s Teylou a Rononem v Jumperu chtěli posbírat lidi a Wraithy tam nechat, protože pojistka existuje – výbušniny rozmístěné, aby zničily celý tábor. Našli jenom doktora Becketta. Po aktivaci pojistky zjistili, že Michael výbušniny zneškodnil. Ujal se vedení Wraithů a čekají, až je jejich bratři najdou.

Nad planetou se vynořil druhý Úl a začal střílet. Wraithská loď ovládaná lidmi byla tak poškozená, že nemohla střelbu opětovat. Když se na orbitě objevil Daedalos, našel jen trosky Úlu a na planetě nebyly známky života. John se přihlásil z maskovaného Jumperu. Všichni wraithský útok přežili, ale přeměnění Wraithové odletěli.

Doktor Woolsey řekl Elizabeth, že IOA chce, aby expedici vedla i nadále, a odešel Branou na Zemi.