Skutečný svět
Výroba
Epizoda  3.06
Premiéra  18. srpna 2006
 6. května 2009 (v ČR) 
Scénář  Carl Binder
Režie  Paul Ziller
Obsazení
 

 

 

Hosté

 Richard Dean Anderson jako
                         Major Generál Jack O’Neill
 Alan Ruck jako Dr. Adam Fletcher
 John O’Callaghan jako Niam
 Christina Jastrzembska jako
                         Katherine Weirová
 Gina Stockdale jako Enid
 Michelle Brezinski jako Sestřička
 Christian Lattman jako Stinná figurýna
 James Bamford jako Sanitář

„Skutečný svět“ je šestá epizoda třetí řady Stargate: Atlantis.


Synopse 

Doktorka Weirová se probouzí v psychiatrické nemocnici, kde se dozvídá, že nikdy neopustila Zemi. Žádný program Hvězdná brána ani Atlantida neexistují.


Děj

Elizabeth se probudila v bílé místnosti a nevěděla, kde je a jak se tam dostala. Dveře byly zamčené. Od doktora se dozvěděla, že je na psychiatrii po zhroucení uprostřed jednání v OSN a nikdy Zemi neopustila. Nic jí nedávalo smysl a chtěla mluvit s někým jiným. Přišel za ní Jack O’Neill a přesvědčoval ji, že neexistuje Atlantis ani Hvězdná Brána a všechno to vytvořil její mozek při zhroucení. Při řeči se Jackovi začala třást hlava, ale tvářil se, že si ničeho nevšiml. Elizabeth byla zděšená a pokusila se utéct, ale zřízenci z psychiatrie ji chytili a dali jí injekci. Probudila se znovu v bílé místnosti a doktor jí opakoval, že nic z toho, co v posledních měsících prožila, ve skutečnosti není, a jedná se o důsledek smrti jejího přítele Simona a zhroucení v OSN. I matka ji při procházce ústavním parkem přesvědčovala, že má doktor pravdu a dala jí otcovy hodinky, které měla Elizabeth s sebou na Atlantis.

V noci měla Elizabeth dojem, že v jejím pokoji někdo je a doktor se rozhodl jí předepsat další prášky. Elizabeth je nejdříve odmítla polknout, ale nakonec si je vzala. Propustili ji domů a souhlasila, když jí Jack přišel nabídnout, aby se vrátila na jednání s OSN.

Na Atlantis Carson Beckett bojoval s nanity v Elizabethině těle. Niam ji nakazil při svém posledním útoku. Léky na posílení imunity u Elizabeth nefungovaly. Carson dostal nápad, o kterém nikomu neřekl a odešel něco zařídit. John seděl u Elizabeth a mluvil na ni.

Elizabeth šla s Jackem na jednání. V koupelně neviděla svůj odraz v zrcadle, byla zmatená a zničila prášky, které dostala. V noci uviděla stín Johna Shepparda a šla za ním ke dveřím, když je otevřela, byl za nimi horizont červí díry. Skončila znovu v nemocnici a Jack jí řekl, že tam musí zůstat.

Carson chtěl upoutat pozornost nanitů do jednoho místa a zničit je cíleným EM výbojem. Výboj nezničil všechny nanity, jejich zbytek se pokusil znovu ovládnout tělo.

Elizabeth byla v nemocnici připoutaná a vyhrožovali jí bolestí, když se nepodvolí.

Carson s Johnem jí radili, ať bojuje ze všech sil.

Elizabeth se zbavila pout a utekla. Z výtahu vystoupila do chodeb SGC. Tam ji potkal Jack a lákal ji pryč, ale objevil se i John a řekl jí, že ji napadají nanité.

Elizabeth zadala adresu. Jack, doktor a Niam v jedné osobě se jí těsně před Branou pokoušeli zadržet, ale Elizabeth se nedala zastavit, prošla Branou a probudila se na Atlantis.

Ve skutečnosti uběhlo jenom pět hodin, pro Elizabeth to byly nekonečné dny.