Hvězdná brána: Atlantida
5. série

1. Záchranná operace (Search and Rescue)

 

Podplukovníkův tým je uvězněn pod troskami Michaelova zařízení, kde Michael měl přivést Teylu, aby porodila. Plukovník Carterová okamžitě vysílá záchranný tým. Nikdo ale netušil, že tu planetu si Michael hlídá.

 

 


2. Živná půda (The Seed)

 

Cizí záhadný organismus si vezme jako svého hostitele doktorku Kellerovou. Doktor Beckett s ostatními zoufale hledají sérum, aby ji zachránili před vyvíjejícím se vetřelcem. Mezitím se Richard Woolsey přidává k expedici jako její velící místo plukovníka Carterová, která byla odvolána a následně hned nahrazena. 

 


3. Zpřetrhané vazby (Broken Ties)

 

Tyre zajal Ronona Dexe, chtěl po něm, aby se přidal k Wraithům. U Wraithů ztrácí svou roli a tak doufá, že když jim přivede Ronona, vezmou ho zpátky Nicméně to nedopadlo podle jeho představ a Wraithové ho opouští. Umírajícího ho pak nalézají Atlanťané. Mezitím se Ronon stává uctívačem Wraithů.

 


4. Daedalos na druhou (The Daedalus Variations)

 

Nad Novou Lanteou se záhadně objeví zcela opuštěný Daedalus. Když se tým podplukovníka Shepparda vydává to prozkoumat, záhadně loď i s nimi na palubě zmizí. Brzy zjistí, že loď je doopravdy Daedalus, jen patřící někomu jinému z jiné reality. Tým tak musí najít způsob, jak se dostat zpátky do svého vesmíru, než budou navždy uvězněni.

 


5. Duše bez těla (Ghost in the Machine)

        

Po návratu zmize neúmyslně Johnův tým přináší na Atlantidu tajemnou entitu. Brzy se dozví, že tato entita je nikdo jiný než doktorka Elizabeth Weirová, o níž se předpokládalo, že byla zabita po jejím chycení Asurany.

 

 


6. Svatyně (The Shrine)

 

Doktor McKay je infikován Pegasuským ekvivalentem Alzheimerovy choroby. V Pegasu touto nemocí často postíhá starší lidi. Jediný způsob, jak Rodneyho zachránit, je zavést ho do svatyně na Talusu. Nevýhodou toho všeho je, že se na planetě nachází Wraithové.

 


7. Šepoty (Whispers)

 

Doktor Becket je vyzván, aby pomohl týmu vyšetřit laboratoř, která patřila Michaelovi. Brzy si ale uvědomí, že skupina experimentů, kterou Michael vytvořil, nedokázal ani sám ovládat. Zabíjí každého, kdo jim přijde pod ruku.

 

 


8. Královna (The Queen)

 

Už dlouho expedice plánuje odstranit Wraithům závislost na krmení lidmi, navrhují tak genovou terapii, která pochází z Michaelovy databáze. Nicméně, aby přesvědčili hlavní královnu, musí se Teyla převtělit do role královny úlu.

 

 


9. Stopař (Tracker)

 

Při návštěvě planety je Jennifer unesena běžcem Kirykem. Zatímco je Rodney s Rononem sledují, Kiryk vezme Jennifer k vážně zraněné mladé dívce. Musí jednat co nejrychleji, než je naleznou Wraithi, kteří Kiryka loví.

 

 


10. První kontakt (First Contact)

 

Doktor Jackson doráží na Atlantidu, aby nalezl tajnou Janusovu laboratoř. Jejich objev přiláká pozornost tajuplné skupině cizinců, kteří pronikli do města. Mezitím Todd a delegace dorazí na Daedalus, aby přistoupili na genovou terapii doktorky Kellerové.

 

 


11. Ztracený kmen (The Lost Tribe)

 

Doktoři McKay a Jackson jsou vězněni u Vaníry. Avšak brzy jsou překvapeni tím, když zjistí, kdo opravdu jsou. Mezitím Tadd a jeho Wraithové unáší Daedalus, aby našel a zničil ty, kteří aktivovali zařízení Aterro. Cestující přilétají k Atlantidě, aby zjistili, co se děje. John jim vše vysvětlí, ale potřebuje jejich pomoc, aby se dostali na planetu dříve, než Todd, který by zařízení hned zničil, i se všemi uvnitř.

 


12. Uprchlíci (Outsiders)

 

Doktor Beckett jako nynější cestující doktor v Pegasu, narazí na planetu, kde někteří vesničané jsou uprchlíci z Balaru, z planety infikované Hoffanskou látkou. Wraithové přichází na planetu a dávají vesničanům ultimátum. Buď jim předají Balarany, nebo zničí celou civilizaci.

 

 


13. Inkvizice (Inquisition)

 

Tým podplukovníka Shepparda obdržel pozvání, aby reprezentovali Atlantidu na setkání vůdců z různých lidských světů z celé galaxie Pegasus za účelem vytvoření aliance. Tým však je odveden a musí čelit soudu kvůli údajným zločinům provedené v galaxii Pegasus. Jejich největší šancí na svobodu jsou zkušenosti Richarda Woolseyho.

 


14. Návrat marnotratného syna (The Prodigal)

 

Michael infiltroval Atlantidu s armádou hybridů. Uzavřeli operační spolu s Hvězdnou bránou, aby komukoliv zabránili v převzetí zpátky Atlantidy. Jeho plán je vzít Teylu a její dítě, aby zdokonalil své hybridy a zničili základnu, až budou hotovi. Mezitím John, Rodney a týmy se pokusí převzít město zpátky, než ho Michael opustí.

 


15. Pozůstatky (Remnants)

     

Při vyhodnocování IOA se Richard Woolsey setkává s krásnou ženou pracující ve vědeckém týmu, která je na Atlantidě nová. Na první pohled vypadá zcela normálně, ale jediný Richard ji vidí. Mezitím je John Sheppard chycen a mučen nepřítelem, o kterém si myslel, že ho zabil před několika lety.

 


16. Geniální řešení (Brain Storm)

 

 

Doktor McKay se neochotně vrací na Zemi, aby byl svědkem triumfu svého soupeře doktorka Malcolma Tunneyho. Nakonec musí pomoci vypnout smrtící zařízení řídící počasí.

 

 


17. Nákaza (Infection)

 

 

Poté, co se objeví wraithský úl nad Lanteou, vysílá tísňové volání. Tým podplukovníka Shepparda zjistí, že posádka úlu je postižena nemocí, kterou pomohli vytvořit.

 


18. Totožnost (Identity)

 

Tělo doktorky Kellerové je neúmyslně převzato zlodějkou Neevou Casol. Zatímco Neeva se snaží uniknout z Atlantidy, Kellerová se ocitne na prahu smrti na jiné planetě. Tým tak závodí s časem, aby vrátili Kellerovou zpátky do svého původního těla, než bude zabita.

 


19. Vegas (Vegas)

 

V alternativní realitě v městě Las Vegas vyšetřuje policejní detektiv John Sheppard řadu bizarních vražd, kde se zdá, že každé tělo bylo vysáto. Brzy je povolán do Oblasti 51, kde mu doktor Rodney McKay vysvětluje situaci.

 

 


20. Nepřítel před branami (Enemy at the Gate)

 

Todd informuje expedici, že podřízený Wraith, který ho zradili, získal ZPM, které právě napájí jeho úl. Avšak poté, co se ho Daedalus snaží zničit, byli oslabeni a úl uniká do hyperprostoru. Na palubě se dozvídají, že úl napájený ZPM míří rovnou k Zemi. Musejí ho tak zastavit, než se tam dostane.

 


4. série                  Epizody


Obsazení

Hlavní postavy

Joe Flanigan jako Podplukovník John Sheppard (20/20 epizod)
Rachel Luttrell jako Teyla Emmagan (16/20 epizod)
Jason Momoa jako Ronon Dex (18/20 epizod)
Jewel Staite jako Doktorka Jennifer Kellerová (14/20 epizod)
Robert Picardo jako Richard Woolsey (14/20 epizod)
David Hewlett jako Doktor Rodney McKay (20/20 epizod)

Často objevující se postavy
David Nykl jako Doktor Radek Zelenka (11/20 epizod)
Kavan Smith jako Major Evan Lorne (7/20 epizod)
Sharon Taylor jako Amelia Banksová (7/20 epizod)
Christopher Heyerdahl jako Todd (6/20 epizod)
Chuck Campbell jako Chuck (6/20 epizod)
Paul McGillion jako Doktor Carson Beckett (5/20 epizod)
Annalise MacCulloch jako Torren John Emmagan (5/20 epizod)
Martin Christopher jako Major Kevin Marks (4/20 epizod)
Linda Ko jako Marie (4/20 epizod)
Tyler McClendon jako Kenny (3/20 epizod)
Mitch Pileggi jako Plukovník Steven Caldwell (3/20 epizod)
Patrick Sabongui jako Kanaan (2/20 epizod)
Connor Trinneer jako Michael Kenmore (2/20 epizod)
Gary Jones jako Seržant Walter Harriman (2/20 epizod)
Amanda Tapping jako Plukovník Samantha Carterová (2/20 epizod)
Michael Shanks jako Doktor Daniel Jackson (2/20 epizod)
Leela Savasta jako Kapitán Alicia Vega (2/20 epizod)

Speciální hosté
Dave Foley jako Doktor Malcolm Tunney (1/20 epizod)
Bill Nye jako Sebe samotného (1/20 epizod)
Neil deGrasse Tyson jako Sebe samotného (1/20 epizod)