Hvězdná brána: Atlantida
1. série

1. Vynoření, 1. část (Rising, Part 1)

 

Expediční tým opouští Zemi v naději, že najdou ztracenou Antiky postavenou Atlantidu v hloubi galaxii Pegasus. Snaží se objevit novou technologii v městě, které bylo ponořeno hluboko v oceánu. Štíty selhávají a v ono galaxii se probouzí hrozný nepřítel.

 


2. Vynoření, 2. část (Rising, Part 2)

 

Několik členů pod vedením plukovníka Marshalla Sumnera spolu s několika Athosinany jsou uneseni Wraithy. Na Atlantidě mezitím selhávají štíty a město se zvedá ze dna oceánu. Major John Sheppard poté plánuji záchranou akci.

 

 


3. Hra na schovávanou (Hide and Seek)

 

Zatímco týmy na Atlantidě prozkoumávají město, doktor McKay po genové terapii zkouší osobní štít, který nelze sundat. Ve městě se najednou objevuje neznámá entita, které chutná energie, což je nebezpečné pro celou expedici.

 

 


4. 38 minut (Thirty Eight Minutes)

 

 

Jumper, který s ním letí zpět na Atlantidu, uvízne v Bráně napůl už ve městě a napůl ve vesmíru. Tým má 38 minut než se Brána deaktivuje a oni zůstanou v části lodi ve vesmíru.

 


5. Podezření (Suspicion)

 

Je to náhoda nebo fakt, že někdo vyzrazuje Wraithům informace o misích? Tým majora Shepparda je opět na misi pod palbou Wraithů. Nikdo z expedice neví, jak je to možné. Jedno ale možné je, někdo z Athosianů, kteří se nacházejí na Atlantidě, může být špehem.

 

 


6. Konec dětství (Childhood’s End)

 

Major Sheppard se spolu s týmem vydává v Jumperu na planetu, kde pod vlivem elektromagnetického rušení začal Jumper klesat k zemi. Tým se tak poprvé setkává s obyvateli na planetě označenou jako M7G-677. Planetu obývají vesměs samé děti, jelikož se domnívají, že je Wraithové nechávají na pokoji, když se před svými dvacátými pátými narozeninami dobrovolně zabijí.

 


7. Otrávená studnice (Poisoning the Well)

 

Atlantská expedice se setkává s obyvateli Hoffu, kteří vyvíjí lék, který zabrání Wraithům od krmení na lidech. Doktor Carson Beckett, který jim pomáhá, nalezne několik nepředvídatelných vedlejších účinků.

 

 


8. V podzemí (Underground)

 

Na Atlantidě začínají docházet zásoby jídla, a tak Teyla navrhne, ať tým navštíví Genie, se kterými Athosiané dříve obchodovali. Tým se později dozvídá, že Geniové nejsou ti, za které se vydávají. Je to civilizace s plánem zničit Wraithy.

 

 


9. Domov (Home)

 

 

Po prozkoumání M5S-224, doktor McKay zjistí, že mlha obsahuje tolik energie, že by mohli bránu vytočit na Zemi.

 

 


10. Bouře (The Storm)

 

Na Lantee se objeví bouře, která pokrývá dvacet procent celé planety. Podle záznamu v databázi udeří vždy jednou za dvacet až třicet let. Vzhledem k tomu, že nemají ZPM na aktivaci štítů, vymyslí jiný plán, který ponechá na Atlantidě pouze malou skupinku lidí na jeho splnění. Bohužel se Geniové o tom dozvídají, a tak využívají situaci a vnikají na Atlantidu.

 


11. Oko bouře (The Eye)

 

Major Sheppard, který jako jediný volně běhá po Atlantidě, se snaží převzít kontrolu nad Atlantidou zpátky. Mezitím bouře postupně zaplavuje a ničí části města. Doktor Beckett, Teyla a poručík Ford riskují své životy a dostávají se v Jumperu z pevniny zpátky do města skrze bouři.

 

 


12. Všemu navzdory (The Defiant One)

 

Major Sheppard, doktork McKay a další dva doktoři z Atlatnidy nachází po dlouhém letu v Jumperu satelit, který dokázal sestřelit před více jak deseti tisíci lety wraithskou zásobovací loď, která havarovala na blízké. Tým po krátkém průzkumu zjistí, že tam nejsou sami. Osamělý Wraith přežil,protože se krmil zbytkem wraithské posádky.

 


13. Horká zóna (Hot Zone)

 

Při průzkumu části města, které bylo zaplaveno během bouře, někteří vědci začínají umírat poté, co vidí přesvědčivé halucinace, které způsobují aneurysma mozku. Jejich snahy zabránit tomu, aby se někdo z infikovaných nedostal do obydlených částí, selhávají. Nákaza se šířila dál a město samotné to vycítí. Uzavírá tak všechny přepážky a přebírá kontrolu nad Atlantidou. 

 


14. Útočiště (Sanctuary)

 

Major Shappard s týmem jsou pod útokem wraithských šipek, které jsou zničeny tajnou energetickou zbraní vycházející z blízké planety. Po přistání na Proculusu zjišťují, že lidé o žádné zbrani nevědí. Doktor McKay má tak podezření, že zbraň před nimi skrývají, obzvlášť, když se objevuje kněžka Chaya Sar, která koukala jen po majoru Sheppardovi.

 


15. Dříve než usnu (Before I Sleep)

 

Při průzkumu města vstupují do jedné místnosti, kde nachází stázavou komoru, ve které je uspána žena déle jak deset tisíc let. Po deaktivaci stázové komory zjišťují, že je to Elizabeth Weirová, která pochází z alternativní časové linie, ve které expediční tým nemá takové štěstí, jako oni po příchodu do města. 

 

 


16. Bratrstvo (The Brotherhood)

 

Tým na planetě Dagan nachází spoustu stop, které vedou k nalezení k modulu nulového bodu (ZPM), který by pomohl na Atlantidě aktivovat štíty a kontaktovat Zemi. Nicméně skupina Geniů vedená Acastusem Kolyou si přeje stejně jako oni najít ZPM. 

 

 


17. Dopisy z Pegasu (Letters from Pegasus)

 

Poté, co na Atlantidě zjistí, že tři wraithské úly míří k Atlantidě, doktor McKay dokáže poskytnou bráně dostatečnou energii, aby na pár vteřin otevřely červí díru k Zemi, což jim dává dostatek času na odeslání dat a několik zpráv od členů expedice pro jejich rodiny.

 

 


18. Dar (The Gift)

 

Teyla už několik nocí má noční můru o Wraithech. Brzy zjišťuje, že wraithský vědec experimentoval na Teylininých lidech. Teyla má v sobě wraithskou DNA, což jí dává možnost kontaktovat Wraithy na určitou vzdálenost, včetně těch v blížících se lodích. 

 

 


19. V obležení, 1. část (The Siege, Part 1)

 

Než se Wraithové dostanou k Atlantidě, doktor McKay plánuje využít nalezený satelit ke zničení lodí. Mezitím na Atlantidě dávají dohromady předběžné opatření ke zničení města, aby se Wraithové za žádnou cestu nedostali k technologii, která by je dostala na bohaté pastviny, Zemi.

 

 


20. V obležení, 2. část (The Siege, Part 2)

 

Země nedávno získala ZPM, díky kterému otevírá bránu z jejich strany. SGC tak vysílá týmy na pomoc v boji proti Wraithům. ZPM následovně dostává nová pozemská loď, Daedalus, která vyráží hned do Pegasu na pomoc expedici. K Atlantidě brzy přilétají wraithské šipky, které vykládají několik svých vojáků do města.

 

 


Epizody                  2. série


Obsazení

Hlavní postavy
Joe Flanigan jako Major John Sheppard (20/20 epizod)
Torri Higginson jako Doktorka Elizabeth Weirová (20/20 epizod)
Rachel Luttrell jako Teyla Emmagan (20/20 epizod)
Rainbow Sun Francks jako Poručík Aiden Ford (20/20 epizod)
David Hewlett jako Doktor Rodney McKay (20/20 epizod)

Často objevující se postavy
Paul McGillion jako Doktor Carson Beckett (16/20 epizod)
David Nykl jako Doktor Radek Zelenka (10/20 epizod)
Dean Marshall jako Seržant Bates (9/20 epizod)
Craig Veroni jako Doktor Peter Grodin (9/20 epizod)
Christopher Heyerdahl jako Halling (6/20 epizod)
Boyan Vukelic jako Seržant Stackhouse (6/20 epizod)
Chuck Campbell jako Chuck (5/20 epizod)
Edmond Kato Wong jako Nejmenovaný atlantský technik (5/20 epizod)
Robert Patrick jako Plukovník Marshall Sumner (3/20 epizod)
Robert Davi jako Velitel Acastus Kolya (3/20 epizod)
Erin Chambers jako Sora Tyrus (3/20 epizods)
Casey Dubois jako Wex (3/20 epizod)
Reece Thompson jako Jinto (3/20 epizod)
Ben Cotton jako Doktor Peter Kavanagh (3/20 epizod)
Joseph May jako Seržant Markham (3/20 epizod)
James Lafazanos jako „Steve“ (2/20 epizod)
Colm Meaney jako Cowen (2/20 epizod)
Ryan Robbins jako Ladon Radim (2/20 epizod)
Melia McClure jako Melia (2/20 epizod)
Gary Jones jako Seržant Walter Harriman (2/20 epizod)
Garwin Sanford jako Doktor Simon Wallis (2/20 epizod)
Stefano Colacitti jako Toran (2/20 epizod)

Speciální hosté
Richard Dean Anderson jako Brigádní Generál Jack O’Neill (1/20 epizod)
Amanda Tapping jako Podplukovník Samantha Carterová (1/20 epizod)
Don S. Davis jako Major Generál George S. Hammond (1/20 epizod)
Michael Shanks jako Doktor Daniel Jackson (1/20 epizod)