Hvězdná brána: Atlantida
2. série

1. V obležení, 3. část (The Siege, Part 3)

 

Atlantida je na poslední chvíli zachráněna příletem Daedala, který zničil poslední mateřský úl, který ohrožoval Atlantidy. Po odletu křižníků se na Atlantidě dlouho neradovali z vítězství, jelikož zjistili, že k nim míří dalších dvanáct úlů.

 

 


2. Vetřelec (The Intruder)

 

Při návratu ze Země na Lanteu se na palubě Daedala vyskytne situace, při které nevysvětlitelně byl někdo zabit. Později bylo zjištěno, že se na palubě nachází wraithský virus, který byl při útoku na Atlantidu nahrán dálkově Wraithy do lodních počítačů na převzetí kontroly nad lodí.

 


3. Lovná zvěř (Runner)

 

Poté, co na P3M-736 byl nalezen mrtvý Wraith, tým našel na planetě důkaz, že za Wraithovu smrt je zodpovědný Aiden Ford. Když se ho tým vydal hledat, nenašli jen Forda.

 

 


4. Duet (Duet)

 

Poté, co wraithská šipka nabrala doktorka McKaye a poručíka Cadmanovou, se podařilo doktoru Zelenkovi dostat ven pouze doktorka McKaye, který si uvědomuje, že Lauřino vědomí je uvnitř něj. Mezitím Ronon Dex učinil zásadní rozhodnutí v setrvávání na Atlantidě.

 


5. Odsouzenci (Condemned)

 

Podplukovník Sheppard s týmem byli přepadeni nepřáteli, kteří jsou chráněni technologicky vyspělou civilizací. Dozví se, že lidí na „ostrově“ jsou odsouzenci, kterými se živí Wraithi. Nemusí se tak krmit na nevinnými. 

 

 


6. Všemohoucí (Trinity)

 

Tým našel základnu na neobyvatelné planetě, kde zjistili, že Antikové zkoumali zdroj energie, ZPM by oproti tomu bylo zastaralé. Ronon Dex se mezitím dozvěděl, že není jediný, kdo přežil wraithský útok na Satedu.

 

 


7. Instinkt (Instinct)

 

Podplukovník Sheppard s týmem nacházejí civilizaci, ve které už několikrát byl někdo zavražděn Wraithem. Zatímco všichni loví Wraitha, naleznou mladou wraithskou ženu jménem Ellia, o kterou se stará Zaddik, který zjevně našel pro ni sérum na zastavení potřeby krmení.

 


8. Proměna (Conversion)

 

Poté, co se část retrovirových buněk z Iratuského brouka přenesla z Ellie na podplukovníka Shepparda, začínaly působit vedlejší účinky. Doktor Beckett tak musí rychle pracovat na způsobu, jak vše zvrátit, než bude pozdě.

 

 


9. Aurora (Aurora)

 

Expedice nalezla za pomocí senzorů na Atlantidě starou antickou válečnou loď Auroru. Zatímco zkoumají starou loď, nikdo netuší, že se mezi posádkou ve virtuální realitě skrývá Wraith, který se připojil do stázové komory.

 

 


10. Zbloudilci (The Lost Boys)

 

Tým podplukovníka Shepparda byl přepaden a zajat lidmi pod velením Aidena Forda, který chytá Wraithy, aby měl přístup k enzymu. Mají v plánu ukrást od Geniů C-4, aby mohli zničit wraithský mateřský úl.

 

 


11. Úl (The Hive)

 

Tým uvězněný v celách na wraithské lodi si všiml, že se k úlu připojil další. Mezitím se doktoru McKayovi podařilo únoscům utéci a vrátit se zpátky na Atlantidu, kde pokračuje v hledání zbytku týmu. 

 

 


12. Povznesení (Epiphany)

 

Podplukovníkův tým prozkoumává planetu, na které naleznou jakýsi portál vytvořeny samotnými Antiky. Sheppard nedobrovolně byl vtáhnut dovnitř. Problém byl, že se nedokáže vrátit zpátky. Průchod byl jednosměrný. Ale to nebylo to nejhorší. Uvnitř se nachází dilatační pole, což znamená, že Johnovi utíká čas rychleji, než vně portálu. Pokud zbytek týmu nenajde způsob, jak ho zachránit, brzy stářím zemře.


13. Kritické množství (Critical Mass)

 

Na Zemi na Velitelství Brány se dozvídají, že meziplanetární teroristická skupina Trust založená na Zemi ví o Atlantidě. Goa’uldi nastražili bombu ve městě, která se odpálí při vytáčení adresy Země.

 

 


14. Pod tlakem (Grace Under Pressure)

 

Rodney s Griffinem se vrací v Jumperu z pevniny na Atlantidu. Při cestě nekontrolovaně Jumper narazí do oceánu, což má za následek rychlé klesání ke dnu. Doktor Zelenka s podplukovníkem Sheppardem přijdou na způsob, jak ho zachránit. Rodney mezitím má halucinace, ve které je podplukovník Carterová, která ho drží vzhůru. 

 


15. Věž (The Tower)

 

Sheppardův tým navštívil planetu, na které se nachází zasypané město totožné s Atlantidou. Vidět lze pouze centrální věž, kterou používá královská rodina planety. Lord Protector za pomocí antického křesla zobrazí Johnovi na display před sebou rolníky v blízkosti věže. Později umírá a jeho děti nyní bojují o trůn.

 


16. Dlouhé loučení (The Long Goodbye)

 

Podplukovníkův štít objevil dva únikové moduly ve vesmíru nad planetou. V první modulu je žena a v tom druhém muž. Obě tyto bytosti se dostanou do podvědomí podplukovníka Shepparda a doktorky Weirové. Oba hrají před ostatními, že jsou to milenci, ale vlastně to byli nepřátelé, kteří spolu v minulosti válčili. Právě na Atlantidě dostali možnost jak válku mezi sebou ukončit a to tak, že jeden chce zabít toho druhého.


17. Převrat (Coup D’etat)

 

Ladon Radim z Geniů kontaktoval Atlantidu, aby mu pomohli uskutečnit převrat za výměnu ZPM. Nicméně vše nešlo tak, jak by si všichni představovali. Veškeré plány se od posledního setkání s Genii změnily.

 

 


18. Michael (Michael)

 

Poručík Michael Kenmore se probudí na Atlantidě bez vzpomínek poté, co byl údajně zajat Wraithy. Zatímco se snaží vzpomenou ti na svůj minulý život, všimne si, že se na něj všichni podivně dívají. Brzy ale objeví něco, co ho usvědčí v tom, že nebyl chycen Wraithy, ale on sám je Wraith. 

Čtěte více


19. Peklo (Inferno)

 

Expedice setkává s civilizací, která žije na planetě s antickou základnou, kterou využívají Tarani, pro ochranu před Wraithy. Štít je napájen geotermální energií, která ale není určena k trvalému používání. Antická základna stojí v kráteru obrovského supervulkánu, který se stal činný po nepřetržitém používání štítů.

Čtěte více


20. Spojenci (Allies)

 

Wraithská loď, na které se nacházel Michael, se objevila nad Atlantidou, se kterou se chtěli spojit. Michael navrhuje lidem možnost, jak využít retrovirus na nepřátelských Wraithech. Wraithové by se tak nekrmili na lidech, ale na nich, sloužilo by to jako alternativní stravování.

Čtěte více


1. série                  3. série


Obsazení

Hlavní postavy
Joe Flanigan jako Major/Podplukovník John Sheppard (20/20 epizod)
Torri Higginson jako Doktorka Elizabeth Weirová (20/20 epizod)
Rachel Luttrell jako Teyla Emmagan (19/20 epizod)
David Hewlett jako Doktor Rodney McKay (20/20 epizod)
Jason Momoa jako Ronon Dex (17/20 epizod)
Paul McGillion jako Doktor Carson Beckett (16/20 episodes)
Rainbow Sun Francks jako Poručík Aiden Ford (4/20 epizod)

Často objevující se postavy
Mitch Pileggi jako Plukovník Steven Caldwell (11/20 epizod)
Chuck Campbell jako Chuck (11/20 epizod)
David Nykl jako Doktor Radek Zelenka (10/20 epizod)
Kavan Smith jako Major Evan Lorne (8/20 epizod)
Trevor Devall jako Hlas Hermioda (5/20 epizod)
Kirby Morrow jako Kapitán Dave Kleinman (4/20 epizod)
Anne Openshaw jako Kapitán Megan Cooperová (3/20 epizod)
Claire Rankin jako Doktorka Kate Heightmeyerová (2/20 epizod)
Ellie Harvie jako Doktorka Lindsey Novaková (2/20 epizod)
Aaron Abrams jako Kanayo (2/20 epizod)
Andee Frizzell jako Wraithská královna (2/20 epizod)
James Lafazanos jako Wraith (2/20 epizod)
Connor Trinneer jako Michael Kenmore (2/20 epizod)
Beau Bridges jako Major General Henry Landry (2/20 epizod)
Gerry Durand jako Seržant Frank Levine (2/20 epizod)
Jaime Ray Newman jako Poručík Laura Cadmanová (2/20 epizod)
Heather Doerksen jako Kapitán/Major Pat Meyersová (2/20 epizod)