Hvězdná brána: Atlantida
3. série

1. Země nikoho (No Man’s Land)

 

Dva wraithské úly využily alianci k tomu, aby vylepšily své hyperprostorové motory, aby se dostali na Zemi. Zatímco Daedalus a Orion jsou vysláni, aby je zastavili, doktor McKay s Rononem unikají ze zajetí v zámotků. Mezitím sedící podplukovník Sheppard v F-302ce, která je připevněná k trupu jedné wraithské lodi, plánuje menší útok.

Čtěte více


2. Nechtěné děti (Misbegotten)

 

Pozemšťanům se podařilo zastavit Wraithy v cestě na Zemi a zároveň je přeměnit na lidi. Aby nezopakovali předchozí chyby s Michaelem, posílají je na izolovanou planetu, kde se učí podávat si retrovirus sami. Nicméně, někteří z nich, včetně Michaela, si začínají vzpomínat na svou minulost. 

Čtěte více


3. Neodolatelný (Irresistible)

 

Tým podplukovníka Shepparda se na planetě setkává s Luciusem Lavinem, který je velmi nepříjemný člověk. Ve vesnici se zdá, že ho všichni milují. Při návštěvě Luciuse na Atlantidě si John s Rodneym všímají, že se všichni podivně chovají. Je tak na nich, aby přišli na to, proč.

 


4. Sateda (Sateda)

 

Při misi si Ronon všímá, že se nacházejí na planetě, kterou jako běžec navštívil. Poté, co se vesničané obrací na Wraithy, je mu v úlu letící hyperprostorem implantován další wraithský sledovač. Když ho vysadí na jeho domovské planetě, Sateda, stává se opět běžcem.

Čtěte více


5. Potomci (Progeny)

 

Atlantská expedice poprvé navázala kontakt s Asurany, kteří tvrdí, že jsou poslední z těch, kteří nazývají Antiky. Nicméně po zadržení zjišťují, že to nejsou lidé, ale stroje, Replikátoři, kteří plánují zničit Atlantidu.

Čtěte více


6. Skutečný svět (The Real World)

 

 

Doktorka Weirová se probouzí v psychiatrické nemocnici, kde se dozvídá, že nikdy neopustila Zemi. Žádný program Hvězdná brána ani Atlantida neexistují.

Čtěte více


7. Společný zájem (Common Ground)

 

Podplukovník Sheppard je zajat velitelem Acastusem Kolyou, který ho chce vyměnit za Ladona Redima, nynějšího velitele Geniů. John je vězněn s Wraithem, který se na něm krmí. Oba pak tvoří alianci, aby unikli ze zajetí.

Čtěte více


8. McKay a paní Millerová (McKay and Mrs. Miller)

 

Jeannie Millerová, sestra doktora McKaye, vymyslela teorii, která spojuje dva mosty dohromady, z paralelního do jejich. Velitelství Hvězdné brány a doktor McKay se ji snaží přesvědčit, aby letěla na Atlantidu a přeformovala projekt Arcturus. Po spuštění projektu se brzy před očima všech lidí na Atlantidě objeví další McKay.  

Čtěte více


9. Přeludy (Phantoms)

 

Podplukovníkův tým cestuje na planetu M1B-129 najít tým majora Leonarda. Jsou však zasaženi wraithským manupulačním přístrojem, který je nutí vidět věci, které ve skutečnosti nejsou.

 

 


10. Návrat, 1. část (The Return, Part 1)

 

Během testování mezigalaktického mostu z bran se na senzorech objevuje stará antická loď třídy Aurora. Velitelka lodi Tria přebírá na Atlantidě kontrolu nad městem, ze kterého je celá expedice vyhoštěna zpátky na Zemi. Avšak po nečekaném návratu Antiků na Atlantidu míří k ní Asurané.

 


11. Návrat, 2. část (The Return, Part 2)

 

Podplukovníkův tým vyráží zpátky do Pegasu převzít kontrolu nad Atlantidou, kterou obývají Replikátoři. K zastavení Replikátorů plánují využít Niama, který se vznáší v prostoru nad Lanteou. Mezitím major generál Jack O’Neill spolu s Richardem Woolseym se snaží vyhnout se zajetí.

 


12. Ozvěny (Echoes)

 

Teyla jako první začíná vidět duchy předků, kteří putují po Atlantidě. Avšak brzy se začnou zjevovat i ostatním lidem. Návštěva stovek mořských velryb Flagisallus souvisí s vytvářením duchů na Atlantidě. Používají je, aby varovali expedici před blížící se koronální hmotou mířící přímo na planetu.

 


13. Bezohledný hrdina (Irresponsible)

 

Tým podplukovníka Shepparda cestuje na planetu, aby se seznámili s místním „hrdinou“. Po příchodu do města zjišťují, že je to ve skutečnosti Lucius Lavin, který hraje, že bojuje proti žoldákům. Když vyhrává, získává si srdce vesničanů. Jenže žoldnéři  se brzy obrací na bývalého velitele Ganiů, Acasuse Kolyu, aby zajali Sheppardův tým.

 


14. Rodneyho povznesení (Tao of Rodney)

 

Při procházení města je doktor McKay v jedné laboratorní místnosti zasažen energetickým výbojem z přístroje Antiků. Zanedlouho Rodney zjišťuje, že má super schopnosti. Přístroj, který ho zasáhl, je urychlovačem k povznesení. Antikové tak v minulosti získávali schopnosti během vývoje. Největší problém nastává, když se Rodney dozvídá, že pokud se nepovznese, tak umře.

 


15. Hra (The Game)

 

Major Lorne, který se s týmem nachází na planetě M4D-058, oznamuje, že se setkali s lidmi, kteří mají na vlajce tvář doktora McKaye. John s Rodneym hrají po dobu dvou let hru, kterou zanechali na Atlantidě Antikové. Při průzkumné misi zjišťují, že to ve skutečnosti není hra. Země i lidé, kteří se nachází ve hře, jsou skutečné. Nicméně se postupně dozvídají, že po jejich převzetí „hry“ způsobují tření mezi oběma světy, které jsou na pokraji války.

 


16. Archa (The Ark)

 

Podplukovníkův tým zkoumají opuštěnou vesmírnou základnu na vzdáleném měsíci. Několik mužů, žen a dětí byli připojeni do stáze, aby nezanikli při válce s Wraithy. Tým brzy zjistí, že celá populace je v nebezpečí, když je stanice poškozena sebevraždou Hericka, který nenachází svou ženu ani syna.

 


17. Neděle (Sunday)

 

Neděle znamená u většině lidí slovo, které naznačuje nic nedělat. To však neplatí na Atlantidě, kde se o to teprve pokouší. Relaxaci a volno jim naruší exploze ve městě, při které zemřou tři lidé. Později zjistí, že v doktoru Watsonovi je výbušný nádor, který musí být co nejrychleji vyoperován, jinak vybuchne. Při pokusu o vyřešení problému povede ke ztrátě významného člena Atlantidy. 

 


18. Ponoření (Submersion)

 

Atlantská expedice prozkoumává vrtnou plošinu na dně oceánu Lantei. Nicméně, vzhledem k Teyle, je wraithská královna probuzena poté, co před mnoho tisíci lety uvízla v nedaleko havarovaném křižníku.

 

 


19. Msta (Vengeance)

 

Atlantida ztratila kontakt s Taraniany, takže tým podplukovníka Shepparda je vyslán na planetu, aby to prošetřila. Místo obyvatel nalézají opuštěná sídliště. Brzy po průzkumu nalézají všechny mrtvé. Experimentuje tam Michael, který vytváří hybridy.

 


20. Zaútočit první (First Strike)

 

Nový pozemský bitevní křižník Apollo přilétá na Atlantidu, aby za pomocí týmu zahájili preventivní úder na planetu Replikátorů. Replikátoři staví lodě, které se dokáží dostat na Zemi. Nicméně poté, co zaútočili na planetu, se nad Lanteou objevil zbraňový satelit mířící na město. Po zaktivování brány v satelitu paprsek dopadá na městské štíty, které dlouho nevydrží. Existuje jen jeden způsob, jak utéci této zbrani napořád.


2. série                  4. série


Obsazení

Hlavní postavy
Joe Flanigan jako Podplukovník John Sheppard (20/20 epizod)
Torri Higginson jako Doktorka Elizabeth Weirová (20/20 epizod)
Rachel Luttrell jako Teyla Emmagan (20/20 epizod)
Jason Momoa jako Ronon Dex (20/20 episodes)
Paul McGillion jako Doktor Carson Beckett (13/20 epizod)
David Hewlett jako Doktor Rodney McKay (20/20 epizod)

Často objevující se postavy
David Nykl jako Doktor Radek Zelenka (12/20 epizod)
Chuck Campbell jako Chuck (12/20 epizod)
Mitch Pileggi jako Plukovník Steven Caldwell (6/20 epizod)
Kavan Smith jako Major Evan Lorne (6/20 epizod)
Robert Picardo jako Richard Woolsey (4/20 epizod)
Gary Jones jako Seržant Walter Harriman (4/20 epizod)
Kirby Morrow jako Kapitán Dave Kleinman (4/20 epizod)
Beau Bridges jako Major General Henry Landry (3/20 epizod)
Bill Dow jako Doktor Bill Lee (3/20 epizod)
Connor Trinneer jako Michael Kenmore (3/20 epizods)
Trevor Devall jako Hlas Hermioda (3/20 epizod)
Richard Dean Anderson jako Major General Jack O’Neill (3/20 epizod)
John O’Callaghan jako Niam (3/20 epizod)
Donna Soares jako Doktorka Colemanová (3/20 epizod)
Robert Davi jako Velitel Acastus Kolya (2/20 epizod)
Ryan Robbins jako Ladon Radim (2/20 epizod)
Richard Kind jako Lucius Lavin (2/20 epizod)
Brahm Taylor jako Lathan (2/20 epizod)
Panou jako Cetus (2/20 epizod)
David MacInnis jako Talus (2/20 epizod)
David Ogden Stiers jako Oberoth (2/20 epizod)
Heather Doerksen jako Major Pat Meyersová (2/20 epizod)

Chvilkově objevující se postavy
Jewel Staite jako Jennifer Kellerová (1/20 epizod)