Hvězdná brána: Atlantida
4. série

1. Unášeni proudem (Adrift)

 

Atlantida předčasně opustila hyperprostor a bezmocně proplouvá vesmírem, ve kterém na ně čeká spousta nebezpečí. Celá expedice neúnavně pracuje na tom, aby zachránili město. Nicméně doktorka Weirová je vážně raněná a v cestě jim stojí několik překážek. 

 

 


2. Záchranné lano (Lifeline)

 

 

Podplukovník Sheppard s týmem využívají doktorku Weirovou, aby infiltrovali planetu Replikátorů a ukradli ZPM k napájení štítů na Atlantidě. Apollo s pomocí plukovníka Carterové a doktora Leeho pokračují v hledání ztraceného města. 

 

 


3. Shledání (Reunion)

 

Ronon Dex se spojí se Satedany, o kterých si dlouhodobě myslel, že jsou mrtví. Satedanští přátelé chtějí od něj a jeho týmu pomoci dostat se do wraithské laboratoře. Nicméně Ronon přemýšlí o odchodu z Atlantidy a připojení se k přátelům. Mezitím byla plukovník Samantha Carterová jmenována novou velitelkou Atlantidy.

 


4. Dvojník (Doppelganger)

 

Poté, co tým narazil na krystalický druh podobný tomu, se kterým se Jack O’Neill setkal, podplukovník Sheppard neúmyslně přenesl svou entitu zpátky na Atlantidu, kde se pohybovala z jednoho člena do dalšího. Ve snech se objevoval John jako noční můra se sklonem sociopata.

 

 


5. Cestovatelé (Travelers)

 

Podplukovník Sheppard je chycen technologicky vyspělou rasou lidí, kteří jsou známí jako Cestovatelé. Chtějí, aby jim pomohl aktivovat bitevní loď třídy Aurora, která by Cestovatelům pomohla vyřešit problémy s populací, která se potýká s omezeným počtem lodí. Mezitím se zbytek jeho týmu snaží ho nalézt.

 


6. Ztráta paměti (Tabula Rasa)

 

Záhadné onemocnění způsobí, že všichni na Atlantidě ztrácí své vzpomínky. Nicméně Ronon Dex a Teyla Emmagan nebyli nakaženi a tak záchrana všech členů spočívá v jejich rukou.

 

 


7. Nezvěstné (Missing)

 

Teyla s Jennifer vyrážejí spolu na novou Athosianskou osadu, která se nachází na Novém Athosu, kde Jennifer šla na běžnou lékařskou prohlídku dětí. Když dorazí do osady, zjistí, že Athosiané nikde nejsou. Narazí ale na kmen bojovníků, kteří je později budou honit a snažit se chytit. Neexistuje žádný způsob, jak by se mohli spojit s Atlantidou.

 


8. Věštec (The Seer)

 

Sheppardův tým nalézá člověka jménem Davos, který může ukazovat budoucnost. Teyla se domnívá, že jí pomůže k nalezení ztracených Athosianů. Zatímco Richard Woolsey provádí tříměsíční hodnocení plukovníka Carterové, objeví se starý známý Wraith, který v minulosti zachránil Johnovi život. Všechny znepokojil informacemi, které se týkají vývoje Asuranů.

 


9. Těžká rozhodnutí (Miller’s Crossing)

 

Rodneyho sestra Jeannie byla unesena Henrym Wallaceem, který chce, aby přepsala kód nanitů tak, aby zachránily život jeho dcery. McKayovy pokusy o záchranu selhaly na tolik, že ho chytili taktéž. Oba tak spolu musí pracovat na kódu, pokud chtějí být propuštěni.

 

 


10. Smrtící spirála (This Mortal Coil)

 

Když záhadný dron narazí do Atlantidy, podplukovník Sheppard s týmem podezřívají, že je Asurané našli. Když celou záležitost chtějí vyšetřit, někteří lidé chtějí, aby nenašli pravdu. Na Atlantidě se z ničeho nic vrací Elizabeth Weirová, která se objeví zároveň, kdy tým zjistí pravdu.

 

 


11. Všechny mé hříchy budou vzpomenuty (Be All My Sins Remember’d)

 

Asurané se značí zničit lidskou populaci, aby porazili Wraithy. Na Atlantidě nyní mají prostředky ke sledování všech Oberothových lodí třídy Aurora. Chtějí toho využít a za pomoci asgardských paprskometů ničit jejich lodě. Nicméně Asurané nechtěli ztrácet více lodí, a tak ustoupili a vrátili se zpátky na domovskou planetu, aby se později vrátili s větším počtem lodí. Aby se jednou pro vždy Asuranů zbavili, expedice potřebuje pomoc od Wraithů a Cestovatelů.

 


12. Válečná kořist (Spoils Of War)

 

Expedice narazí na částečně poškozený wraithský úl po úspěšném boji proti Asuranům. Jsou také schopni získat cenná data pro použití proti Wraithům, včetně adresy planety, kde se nachází klonovací zařízení. Aby ale získali informace, musí použít těhotnou Teylu, ačkoliv ji John stáhl z týmu.

 


13. Karanténa (Quarantine)

 

Na Atlantidě se sama od sebe spustí karanténa. Město samo vyhodnotilo, že je uvnitř nákaza, a tak se zaktivoval protokol, který všechny zanechává uvězněny. Někteří z uvězněných však brzy přijdou na to, že karanténní uzavírka nemusí být nic jiného, než falešný poplach. Na tom ale nezáleží, jelikož by celé město mohlo být v ohrožení.

 


14. Harmony (Harmony)

 

Rodney McKay a John Seppard se nachází na planetě, kde je královská rodina požádá, aby doprovázeli mladou princeznu Harmony lesem ke zříceninám, kde se má stát královnou. Nicméně při cestě zjistí, že je pronásledují Geniové na příkaz jedné z vlastních Harmoniných sester.

 


15. Vyděděnec (Outcast)

   

Když zemřel otec Johna Sepparda, on a Ronon Dex se vydávají spolu na Zemi, kde jsou konfrontování Avou Dixovou. Informovala je, že pracuje s nanotechnologií na takové úrovni, že dokázali ilegálně vytvořit Replikátora v lidské podobě, který nyní volně běhá na Zemi. Ava oba žádá, aby pomohli v jeho nalezení a zničení, než způsobí další škody.

 


16. Trojice (Trio)

 

Zatímco úkolem mise bylo evakuovat lidi na jinou část planety kvůli častým otřesům, plukovník Carterová, doktorka Kellerová a doktor McKay skončili uvězněni v opuštěném podzemním bunkru, který tam zanechali Geniové.

 

 


17. Přestupní stanice (Midway)

 

Teal’c dorazil na Atlantidu, aby naučil Ronona, jak se vypořádat s IOA. Nejdříve se spolu nesnesou, ale když se dozví, že Wraithové našli způsob, jak proniknout na vesmírnou stanici Midway, musí spolupracovat, jelikož se Wraithům podařilo vniknout až do SGC.

 

 


18. Příbuzní, 1. část (The Kindred, Part 1)

 

 

Zatímco expedice zkoumá tajemnou epidemii v naprosto náhodných světech, Teyla dostává vize o některých stopách, které by ji mohly zavést ke svým lidem.

 

 


19. Příbuzní, 2. část (The Kindred, Part 2)

 

Doktor Carson Beckett, o kterém se předpokládalo, že byl před rokem zabit při výbuchu na Atlantidě, se najednou objevuje před Sheppardovým týmem. Na Atlantidě se ukáže, že je to pouhý klon vytvořeným Michaelem, který ho držel jako vězně. Klon pak přesvědčuje tým, aby zachránili Teylu, která byla Michaelem vězněna. Mezitím se Teyla konečně setkává se ztracenými Athosiany.

 

 


20. Poslední muž (The Last Man)

 

Při hledání Teyly se podplukovník Sheppard objevuje na Atlantidě, která je zcela opuštěna. Při prozkoumání zjišťuje, že ho červí díra poslala do vzdálené budoucnosti o 48 000 let, kde na planetě místo moře byla poušť. Hologram doktora McKayho mu dává příležitost se vrátit zpátky do své doby s informacemi, které Rodney Johnovi poskytne. S jeho časové linii totiž každý umře.

 


3. série                  5. série


Obsazení

Hlavní postavy
Joe Flanigan jako Podplukovník John Sheppard (20/20 epizod)
Amanda Tapping jako Plukovník Samantha Carterová (14/20 epizod)
Rachel Luttrell jako Teyla Emmagan (16/20 epizod)
Jason Momoa jako Ronon Dex (18/20 epizod)
David Hewlett jako Doktor Rodney McKay (20/20 epizod)

Často objevující se postavy
David Nykl jako Doktor Radek Zelenka (11/20 epizod)
Jewel Staite jako Doktorka Jennifer Kellerová (11/20 epizod)
Kavan Smith jako Major Evan Lorne (8/20 epizod)
Chuck Campbell jako Chuck (8/20 epizod)
Christopher Heyerdahl jako Todd (6/20 epizod)
Bill Dow jako Doktor Bill Lee (4/20 epizod)
Linda Ko jako Marie (4/20 epizod)
Torri Higginson jako Doktorka Elizabeth Weirová (4/20 epizod)
Connor Trinneer jako Michael Kenmore (3/20 epizod)
Michael Beach jako Plukovník Abraham Ellis (3/20 epizod)
Jill Wagner jako Larrin (2/20 epizod)
Patrick Sabongui jako Kanaan (2/20 epizod)
Niall Matter jako Poručík Kemp (2/20 epizod)
Brenda James jako Doktorka Katie Brownová (2/20 epizod)
Gary Jones jako Seržant Walter Harriman (2/20 epizod)
Robert Picardo jako Richard Woolsey (2/20 epizod)
Mitch Pileggi jako Plukovník Steven Caldwell (2/20 epizod)
Christopher Judge jako Teal’c (2/20 epizod)
Paul McGillion jako Doktor Carson Beckett (2/20 epizod)
Yee Jee Tso jako Technik (2/20 epizod)
Heather Doerksen jako Major Pat Meyersová (2/20 epizod)
Johann Helf jako Nabel Golan (2/20 epizod)
Kate Hewlett jako Jeannie Millerová (2/20 epizod)

Chvilkově objevující se postavy
Martin Christopher jako Major Kevin Marks (1/20 epizod)